
Spuntveggen holder løsmasser på plass når vi skal grave. Bildet er hentet fra Skårersletta. Foto: Jonas Ruud, Lørenskog kommune.
I løpet av onsdag 23. eller torsdag 24. mars starter spuntarbeidene på Benterud skole. Tidspunkt for oppstart avhenger av når spuntriggen er på plass og klar til å starte arbeidene.
For å kunne gjennomføre gravearbeidene på en sikker måte, må vi stabilisere grunnen med en støttekonstruksjon, spunt. Spunten består av spuntnåler som vibreres ned i grunnen med et vibrolodd og forankres sammen til en stålvegg.
Spuntarbeidene skal pågå i en ukes tid, mellom klokken 7.00 og 18.00. Fredag avsluttes arbeidene noe tidligere. Det skal ikke pågå arbeider i helgen. Arbeidet medfører støy. Vi beklager ulempene dette medfører.
Riggplanen nedenfor viser hvor spunten skal settes.
Mer informasjon om prosjektet
Kontaktinformasjon
Thomas Gillgren Prosjektleder Telefon: 92 20 11 90 E-post: thogil@lorenskog.kommune.no |
Kristine Nyvoll Assisterende prosjektleder Telefon: 91 61 34 46 E-post: krinyv@lorenskog.kommune.no |